Jdi na obsah Jdi na menu
 


finále přeboru ČOS ve všestrannosti 2019 v

24. 6. 2019

Mladí sokolové přivezli z Prahy zlato i stříbro

Jedním z cílů Sokola je podpora pohybové všestrannosti jeho členů. Ve cvičebních hodinách se proto věnují nejrůznějším sportům – gymnastice, atletice, plavání atd. Změřit si své síly s ostatními sokoly z republiky ve všech těchto disciplínách umožňuje každoroční přebor ČOS ve všestrannosti. Ten letošní se konal druhý červnový víkend v Praze a skupina mladých sportovců z T.J. Sokol Uherské Hradiště z něj přivezla zlatou medaili z gymnastiky a stříbrnou z plavání.

Soutěžilo se celý víkend, nejprve v gymnastických disciplínách, ve šplhu, potom v atletice a nakonec v plavání. Hradišťskou skupinu závodníků tvořili soutěžící z kategorie staršího žactva i dorostenek a za své výkony se rozhodně nemuseli stydět. Magdalena Brajdic obsadila v kategorii žákyň 5.-6. místo v gymnastice, Karolína Bartošová 7. místo v gymnastice a 10. v celkovém pořadí. V kategorii dorostenek byla Barbora Jagošová 7. v atletice a celkově 9., Lucie Mega získala 5. místo v gymnastice, 10. v atletice a celkově obsadila 7. příčku. Nejvíce se ale v přeboru všestrannosti stejně jako vloni dařilo Adamu Krausovi, který získal v žákovské kategorii zlatou medaili za gymnastiku, stříbrnou za plavání, v atletice byl 6. a v celkovém pořadí obsadil 5. místo.

Fandit svým svěřencům přijel do Prahy také starosta hradišťského Sokola Jaroslav Ševčík. „Letošní přebor v Praze byl velmi povedený. Zdá se mi, že rok od roku se naší jednotě i župě daří v soutěži lépe, i když vrcholové sportovní výkony nejsou jediným cílem těchto akcí. Setkávají se tady sokolové z celé republiky a vznikají nová přátelství, která mohou vydržet roky,“ komentoval vydařené závody Jaroslav Ševčík.

Všestranné pohybové nadání skupina mladých sokolů nakonec nečekaně využila i při cestě domů vlakem, kdy se kvůli komplikacím na trati museli nasoukat do přeplněné uličky rychlíku. „Cesta domů nás vyčerpala,“ komentovali s úsměvem situaci na sociálních sítích. Přesto si ale z Prahy přivezli radost z povedených závodů i společně stráveného času.

Autorka: Mgr. Iva Mráčková