Jdi na obsah Jdi na menu
 


SOKOLSKÉ CESTY - LUKOV

2. 10. 2007

 

 

 

 

 

 

 

V rámci akce České obce sokolské s názvem Sokolské cesty 2007-2011  a schůze vedoucích PP, pořádá Župa Komenského ve Zlíně rozšíření těchto akcí o setkání  tří žup Zlínského kraje na Lukově.  Župa Komenského, župa Valašská a župa Hanácká zve své členy a přátele z celé ČR na třídenní pobyt v okolí hradu Lukova.

 

 

 

 

 Program :

 

 

 

 

Pátek 5.10.2007 je určen pro příjezd účastníků na Lukov , kde bude zajištěna louka a dvě menší chaty pro zabezpečení sociálního zázemí. ( Pro účastníky z hůře dostupných  míst  bude připravena sokolovna v Tlumačově , kde budou mít možnost přenocovat za poplatek 30 Kč/os.)

 

Sobota 6.10.2007

 

( v 8.00 h Tlumačov : krátká exkurze v Zemském hřebčinci v Tlumačově a odjezd objednaným autobusem na Lukov -  30 Kč /os).

 

( od 10.00 h v Želechovicích pořádá odbor sportu župy Komenského turnaj ve florbalu  kontakt br.Janeba tel. 777863963).

 

10.00 h - Setkání na louce u parkoviště pod hradem ( na konci Hradské ulice viz. mapa na letáku ČOS).

 

Od 10.30 h - turistika

 

- Doporučená trasa 8 km – zelená naučná stezka ( zelená turistická značka), ve druhé části stezky ( žlutá turistická značka) bude připraven závod bez časového limitu a bez omezení věku.

 

- Pro náročné 17 km – z hradu Lukov po červené, Na Písečném po modré Pod Kuželek a dále Pod Oklukem po zelené, Nad Ráztokou, na Lukovském Polesí po žluté (zelená naučná stezka) až do Lukova, příp od Bezedníku ke Svatému Janu a na hrad nebo pod Obrázkem vpravo po zelené naučné stezce až k Bezedníku.

 

Příp. až 22 km - Nad Roztokou a u obrázku pany Marie vpravo po hřebeni bez značení ( výhled na Hostýn), k modré značce, po modré vlevo, Pod Ondřejovskem po zelené na Lukovské Polesí. Dále po žluté,  Pod Obrázkem vpravo po zelené (naučné stezce) až k Bezedníku. Všechny cesty jsou řádně značené. Mapa je na letáku ČOS a bude k dispozici i v místě srazu (mapa  KČT č.94).

 

- Pro pohodáře posezení u sochy Jana Nepomuckého při muzice a táborák na hradě.

 

- Pro děti a mládež ( doporučený věk 10 – 17 let) bude připraven Zálesácký závod . Propozice závodu rozešleme během měsíce září ( malý ZZZ).

 

Od 14.00 h - lezecké aktivity na Králkách

 

16.30 h – prohlídka hradu s průvodcem. Táborák na hradě. Výsledky závodů. Přímo na hradě se bude nocovat.

 

Neděle 7.10.2007 

 

10.22 h odjezd linkovým autobusem do Zlína. Prohlídka města ( 21.budovu Svitu s vyhlídkou na město, Zlínský zámek – muzeum animovaného filmu Karla Zemana , Pěti světadíly s Hanzelkou a Zikmundem).     

 

 

 

 

Doprava : V sobotu ze Zlína autobusem v 8.37 h směr Držková (5,6,7). Lukov, DD.

 

Nebo MHD č.36 z Náměstí práce 9.37 h ZOO Lešná, na Lešné bude přistaven autobus na Lukov.

 

Stravování :  Vlastní. ( V obci restaurace Na starém pivovaru a na hřišti. Malé potraviny na Hradské ulici). 

 

Nocleh : Na hradě - travnaté nádvoří ( pro stan, karimatku, spacák) nebo vnitřní prostory hradu ( pro igelit, karimatku, spacák ).  (V případě velmi nepříznivého počasí nocleh v sokolovně v Malenovicích a ve Zlíně).

 

Ubytování v chatkách ( palandy, 70 Kč/os/noc.)  Kapacita  je omezena,  nutno objednat předem !!! Tel.: 577012389.

 

 

 

 

Zveme všechny přátele pobytu v přírodě , členy i nečleny k účasti na setkání tří sokolských žup Zlínského kraje s vedoucími pobytu v přírodě z celé ČR.    

 

 

 

 

 

 

 

 Přijďte ukázat, že to ještě dokážete !

 

                      Co ?????

 

Opustit pohodlí domova a být připraveni

 

na dobrodružství !